Jeste�my na Google+
Google+

Historia

Producent reklam BALANDA. Historia

Fabryka Reklamy BALANDA powstała w Sopocie i działa już od 2000 roku. Prowadzona jest przez osoby posiadające długoletnie doświadczenie w branży reklamowej.

Od początku swojego istnienia przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji systemów identyfikacji wizualnej, w tym przede wszystkim reklamy zewnętrznej, koncentrując się na wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów pracy.

W 2001 roku firma BALANDA poszerzyła swoją działalność o produkcję świetlnych dekoracji świątecznych. Niespełna rok później zawarto umowy partnerskie z renomowanymi producentami UE i rozpoczęto wdrażanie nowoczesnych technologii na rynek polski.

Rok 2003 przyniósł kolejne zmiany – przedsiębiorstwo ze wzmożoną intensywnością zajęło się dystrybucją materiałów i produktów reklamowych, co znacznie poszerzyło możliwości rozwoju firmy. W 2004 roku podjęliśmy decyzję o skupieniu na stałej, wieloletniej obsłudze Klientów sieciowych i finansowych, w tym m. in. firm Rossmann, BZ WBK, LOTOS, ING czy Gaz-System.

W 2004 roku mieliśmy już możliwość zapewnienia naszym pracownikom znacznego podnoszenia kwalifikacji, a także ulepszyliśmy jakość warunków pracy na poszczególnych stanowiskach.

Podczas targów EUROREKLAMA 2008, które odbyły się w Poznaniu w roku 2007, mieliśmy okazję prezentować innowacyjne rozwiązania technologiczne stosowane do produkcji urządzeń reklamowych w naszych fabrykach. W roku następującym z powodzeniem wdrożyliśmy w przedsiębiorstwie wewnętrzny system kontroli jakości. Pod koniec roku 2008 udało nam się zdobyć dofinansowanie ze środków UE na zakup termoformierki oraz frezarki CNC.

W roku 2009 zakupiliśmy nowy budynek biurowy wraz z halą produkcyjną o powierzchni przekraczającej 1000 m2 w Chwaszczynie, miejscowości położonej w połowie drogi między Gdańskiem i Gdynią.

Następnego roku otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację projektu „BALANDA – nowa jakość usług reklamowych”, co pozwoliło nam na modernizację budynków biurowo-produkcyjnych, zakup samochodów dostawczych i nowych urządzeń do obróbki stali, a także wdrożenie cyfrowego systemu obsługi klienta i zarządzania produkcją.

Rok 2011 przyniósł firmie rekordowy wynik sprzedaży, dzięki czemu mieliśmy możliwość nabycia kolejnych maszyn produkcyjnych.

Obecnie producent reklamy zewnętrznej BALANDA realizuje kolejny projekt współfinansowany ze środków UE – „BALANDA – nowa jakość usług reklamowych”. W ramach jego realizacji planujemy zakup nowych maszyn CNC do obróbki stali, samochodu dostawczego oraz komputerowego systemu zarządzania produkcją.

Firma jest oficjalnym sponsorem Kamili Bałanda, która posiada tytuł Mistrzyni Świata 2007, Mistrzyni Europy 2010, Wicemistrzyni Europy w kickboxingu oraz Mistrzyni Świata 2008 w muay thai.